vintage Hayman Vibrasonic 70´ The Big Sound

Kód: K-115
39 900 Kč 39 900 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

vintage bicí sada Hayman Vibrasonic

Detailní informace

sklad
Vše máme skladem
Nečekáš až objednáme u dodavatele.
Záruka
Záruka
Záruka i na použité zboží.
zásilkovna
Zásilkovna
Doprava za 49,-Kč

Detailní popis produktu

Hayman Vibrasonic The Big Sound

made in England

datace: 1969-1973

korpus: bříza (3 vrstvy)

finish: midnight blue (fólie)

vnižřní bílý nátěr

konfigurace:

BD: 22" x 14"

TT: 13" x 9"

FT: 16" x 16"

HW: nožičky pro FT, držák pro tom

bicí sada je ve velmi dobrém stavu, půdovní-bez zásahů či renovace

 

V roce 1968 byl představen nový anglický výrobce bubnů, Hayman. 

Muž stojící za těmito bicími byl Ivor Arbiter, který podle Boba Henrita jako první importoval bicí Ludwig a Gretsch do Spojeného království během 'The Beat Boom'. Arbiter zaplnil mezeru na trhu, žádající hlasité bicí, které byly potřeba pro velské stage a stále hlasitější aparatůry.

Pokud hledáte klasickou vintage anglickou sadu s jedinečným zvukem, pak nehledejte nic jiného než Hayman. Původně se jmenovaly 'George Hayman', ale rychle se zkrátily na 'Hayman'. Tyto bicí vypadaly a zněly jinak než ostatní anglické soupravy. Jejich mušle ve stylu věžičky byly na první pohled snadné zaměnit za bubny Camco. Kontrola kvality byla tak důkladná, že všechny bubny byly prodávány s doživotní zárukou. Což je i z pohledu dnešních bicích neslýchané.

Kromě prstenců byly jejich dalším nejvýraznějším rysem vnitřky skořepiny s „vibrasonickým“ povlakem – Sedm vrstev speciálního kovového polyeurathenového nástřiku, navázaných na vnitřky skořepiny, tvrdilo, že je lepší než Ludwigův „resocote“. Skořepiny byly vyrobeny z křížově laminované švédské vrstvy (která byla podle katalogu dražší než běžná vrstva a pevnější díky křížové laminaci) a měly 8vrstvé vnitřní nosné lemy (laminované jednotlivě pro extra pevnost). Původně se vyráběly pouze ve 3 broušených metalických povrchových úpravách (zlatá, stříbrná a odrá (midnight blue) - mosazné odznaky '69-73), další barvy byly představeny později (královská červená, matná černá, přírodní borovice a ledová - menší, stříbrné odznaky '73-75) . Dřívější povrchové úpravy byly trojité laminátové vrstvy Melinex a kovové fólie, které byly ohnivzdorné.

Soupravy byly prodávány v následujících konfiguracích; 'The Pacemaker' 20, 13, 16 & snare; 'The Big Sound' 22, 13, 16 & snare; 'The Showman' 22,12,13,16 & snare; 'The Recording' 18, 12, 14 & snare. Basové bubny byly k dispozici až do velikosti 26“, ale většina souprav, které jsou dodnes v oběhu, jsou „Big Sound“ a „Showman“.

Bohužel značka The Hayman byla ukončena v roce 1975, i když byla krátce znovu uvedena na trh v 80. letech s mušlemi vyrobenými na Tchaj-wanu. Ale nezaměňujte tyto bubny s originály.

Doplňkové parametry

Kategorie: sady s 22"
Záruka: použité (6 měsíců)
Hmotnost: 30 kg
Stav: Použitý, Vintage
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: